Up next


Kukësi gjunjëzon Tiranen - Vizion Plus - News - Lajme

0 Views
admin
4
Published on 05 Dec 2019 / In Sports

Tirana pësoi një goditje tepër te rende ne Kukës duke sjelle edhe rezultatin me surprize ne takimin e pare te raundit te dyte te kupës se Shqipërisë. Bardheblute u shpartalluan me rezultatin e thelle 4-0 dhe pothuajse janë jashtë kompeticionit te dyte për nga rëndësia ne futboll. Edhe pse pothuajse me formacionin titullar me te vetmen mungese Gilman Lika, kryeqytetasit kane qene me inferior se vendasit te cilët shënuan plot katër here ne portën kundërshtare. Golat për Kukesin mbajtën firmën e Popovic ne minutat 25 ,60 dhe Allmuca ne minutat 86 88. Skenderbeut i mjaftuan te rinjtë ne Selman Stermasi per te mundur Kamzen me rezultatin 1-0. Golin e vetëm te takimit e shënoi kame ne minutën e 38. Vazhdon kriza e Apolonisë edhe ne kupe teksa u mund ne Fier nga Kastrioti me rezultatin 2-1. Për krutanet golat u shënuan nga Karapici dhe Fataki ndërsa golin e nderit për vendasit e shënoi Ribaj ne minutën e 90. Dy takime prodhuan rezultate te bardha 0-0 Lushnja-Teuta dhe Tomori-Laçi. Luftetari arriti te përmbyste rezultatin ne Gjirokastër duke fituar ne minutën e 92, 2-1 ndaj Bylis. Flamurtari u hakmor ndaj Besës për humbjen ne kampionat duke fituar 1-0 ne Niko Dovana te Durresit me golin e Memellit ndersa Vllaznia pesoi nje humbje minimale ne Peqin 0-1 nga Shkumbini. Ndeshjet e kthimit do te luhen ne datën 7 nëntor.<br /><br />Tirana suffered a very serious blow Kukes bringing surprise score in the first meeting of the second round of the cup of Albania. The white crushed deep score 4-0 and are almost out of the competition, the second in importance in football. Although almost titular lineup with the only absence Gilman Lika, the capital city were inferior natives who recorded a full four times the opposing gate. Goals for the Region held firm Popovic in minutes 25, 60 and Allmuca in 86 88 minutes. Skanderbeg sufficed youth in Selman Stermasi to defeat Kamza with 1-0 score. The only goal of the meeting was marked kame in 38 minutes. Apolonia crisis continues in the cup as he can in Fier from Galway with the score 2-1. Krutanet goals were marked by Karapici and Fataki and honor locals goal scored Ribaj in 90 minutes. Two meetings produced results 0-0 white Lushnja Teuta and Tomori - Laç. Fighter managed to reverse the outcome in Gjirokastër winning in 92 minutes, 2-1 to Bylis. Birmingham take revenge on a promise to defeat in the league by winning 1-0 at Niko Dovana Durres with Memellit goal while Bromwich suffered a minimal loss in Rovers 0-1 Shkumbini. Return matches will be played on 7 November.

Show more
0 Comments sort Sort By

Up next